Czy wiesz że: Zimą okna i drzwi powodują starty ciepła do 25%, latem w 80% chłoną światło słoneczne?

Aby ograniczyć straty i ciepła i nadmierne ogrzewanie warto montować rolety zewnętrzne Aluprof. Zapoznaj się z naszą ofertą rolet zewnętrznych w Warszawie. Na naszej stronie znajdziesz cennik rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne Aluprof pozwalają na redukcję kosztów zużywanych na energię w ciągu roku nawet do 30%.

Bilans energetyczny

Bilans energetyczny 

Warto przeczytać

Celem budownictwa energooszczędnego jest maksymalne obniżenie strat energii. Wielkie znaczenie ma każdy etap, począwszy od wyboru działki, projekt, po wykonanie najdrobniejszych prac związanych z wykończeniem. Domy energooszczędne to przede wszystkim obiekty świetnie izolowane i zabezpieczone przed utratą ciepła.

Do tej pory rolety zewnętrzne stanowiły luksusowy produkt stosowany najczęściej jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Coraz większa świadomość Polaków pozwala na stosowanie rolet zewnętrznych jako dodatkowa izolacja termiczna, a odpowiednio dobrany system rolety zewnętrznej tworzy produkt o dużo większych zastosowaniach. Odpowiednio dobrane rolety nie naruszają estetyki budynku i rzeczywiście podnoszą komfort życia, a jednocześnie mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami.

Rolety zewnętrzne są skuteczniejsze od zwykłych zasłon wewnętrznych, ponieważ dzięki konstrukcji i odpowiednio zamontowane tworzą poduszkę powietrzną między oknem a pancerzem rolety stanowiąc dodatkowy izolator. W przypadku gdy w upalny dzień zostawimy rolety zamknięte możemy nie używać klimatyzacji.

Firma Aluprof S.A. współpracuje z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej i bierze udział w programie "Ambasador Budownictwa Pasywnego". Aluprof w pracach rozwojowych kładzie nacisk na izolacyjność termiczną i wysokie parametry techniczne produktów. Dzięki temu systemy rolet zewnętrznych Aluprof są często stosowane w budownictwie zrównoważonym, a lista certyfikowanych obiektów, w których produkty Aluprof zostały użyte lub dla których zostały specjalnie zaprojektowane jest coraz dłuższa. Rozwiązania te są brane pod uwagę już na etapie projektowania obiektów, dla których inwestorzy chcą się o taki certyfikat ubiegać.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie blokujesz plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Zrozumiałem